Proč cvičit tah a tlak: Vyvážený trénink pro všestrannou sílu a vyrýsované paže i břicho
Milé Rutinačky a Rutináci,
přináším vám novou sérii „Tah a Tlak“, která vám pomůže budovat sílu, krásné paže a pevné břicho! Společně posílíme vršek těla a zaměříme se na komplexní tahové i tlakové cviky, které přinesou viditelné výsledky i skvělý pocit z pohybu.
TAHOVÉ (Pull) cviky v rámci posilování horních partií zahrnují přitahování pomůcky směrem k tělu – například shyby, přítahy na TRX nebo přítahy činky v předklonu. Proto bystě měli vlastnit hrazdu a činky či ketlebelly. Rozumím, že ne každý má doma prostor na připevnění hrazdy na stěnu nebo místo na volně stojící hrazdu. I když vás to možná připraví o část možností, myslím i na vás! Ve svých videích vždy ukážu alternativy, jak nahradit cviky na hrazdě jinými, abyste si mohli zacvičit naplno i bez hrazdy. Každopádně tak přijdete o možnost tahu, visu apod., což je z hlediska síly úchopu, síly paží i požadavku na ramenní kloub nenahraditelné. Na mém Instagramu najdete video, kde ukazuji, jak si vyrobit hrazdu, kterou lze snadno nasadit a sundat ze stěny. A co víc – místo ní můžete zavěsit zrcadlo, takže nenarušíte design svého domova a můžete docílit elegantního řešení nepěkné hrazdy.
TLAKOVÉ (Push) pohyby pro vršek obsahují cviky, kdy vynaložená síla působí směrem od těla – například při kliku, bench pressu nebo tlaku nad hlavu. Pro tyto pohyby vám postačí opět nějaká externí zátěž jako jsou činky či kettlebelly.
Díky kombinaci těchto cviků vám nová série, kde budeme praktikovat tah i tlak ve vyváženém množství, zlepší sílu a svalovou vyváženost celého těla. Tato kombinace podporuje zdraví ramenních kloubů, na které buď působí tahové či tlakové síly, což je právě z hlediska adaptace na působící síly klíčové. Dále pomáhá optimalizovat výkon nejen ve cvičení, ale i v běžném životě. Je to ideální základ pro všestrannou kondici a funkční pohyb.
Já pevně věřím, že si tyto tréninky oblíbíte!
P.S. Tah a Tlak sestavu #1 pro POKROČILÉ najdete ZDE.
Diskuze
Zatím žádné komentáře.